12.května 2007 - Jednotka SDH Horšovský Týn byla v dopoledních hodinách povolána k odstranění padlého stromu přes komunikaci mezi obcemi Hašov a Tasnovice. Členové výjezdové jednotky padlý strom rozřezali za pomoci motorové pily a dřevo uklidili z komunikace. Zajímavostí je, že hasiči byli povoláni k výjezdu v době konání okrskové soutěže v požárním sportu. Tuto soutěž, i přes nutný zásah, hasiči z jednotky SDH Horšovský Týn vyhráli. Fotky ze soutěže si můžete prohlédnout             

 

13.května 2007 - Členové jednotky SDH Horšovský Týn prováděli požární asistenci při konání motokrosových závodů v Horšovském Týně.

 

25.května 2007 - Po odpoledním přívalovém dešti byli hasiči z jednotky SDH Horšovský Týn povoláni k vyčerpání vody, která natékala z ulice do rodinných domů ve Vrchlického ulici. Voda nemohla odtékat z důvodu rozestavěné kanalizace. Hasiči vodu odčerpali za pomoci plovoucího čerpadla a asistovali stržení jedné pouliční lampy, která hrozila, že z důvodu podemletí spadne na komunikaci. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Staňkov.                                                                                            

 

26.května 2007 - Okolo poledne vyjížděli horšovskotýnští hasiči k požáru starých asfaltových nádrží. Hasiči tento na desítky kilometrů viditelný požár uhasili dvěma C proudy vody, za použití dýchací techniky. Příčinou požáru byla nedodržení bezpečnostních opatření při rozřezávání těch  to nádrží odbornou firmou. Na místě dále jednotky HZS Domažlice a HZS Staňkov.

                                                                                                                                                                                                           

27.května 2007 - Členové jednotky JPO II Horšovský Týn absolvovali školení na obsluhu motorové rozbrušovací pily a nových radiostanic.

 

31.května 2007 - Horšovskotýnští hasiči pokáceli v odpoledních hodinách máje.

                                                                                                                                                        

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

HORŠOVSKÝ TÝN