3. srpna 2007 - Krátce po jedné hodině odpolední byla jednotka povolána na likvidaci požáru suché trávy, která zahořela mezi obcemi Borovice a Semněvice. Požár byl zlikvidován již před příjezdem hasičů (samouhašení). Hasiči ještě postižené místo prolili vodou a vrátili se zpět na základnu. Požár se obešel beze škody, příčinou požáru byl patrně odhozený nedopalek od cigarety.

 

6. srpna 2007 - K požáru přístavku kůlny  v obci Tasnovice, kde se nacházel osobní automobil, vyjížděli v pondělí po desáté hodině dopoledne profesionální hasiči ze Staňkova a dobrovolní hasiči z Horšovského Týna.  Hasiči nasadili jeden ,,C“ a jeden vysokotlaký proud vody na střechu a vozidlo. Značnou pozornost hasiči věnovali ochraně sousední kůlny. Později byl nasazen ještě jeden vysokotlaký proudu vody. Hasiči požár lokalizovali po 25 minutách a zlikvidovali asi po hodině.  Škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun. Příčinou požáru byla patrně nedbalost při práci s autogenem.

 

10. srpna 2007 - Po přívalovém dešti, který se přehnal přes Horšovský Týn, vyjížděli místní hasiči k zatopené garáži v ulici U Garáží. Hasiči nasadili ihned plovoucí čerpadlo. Po částečném odčerpání vody do výše hladiny kanalizace,  provedli hasiči průzkum v úseku dlouhém asi 300 metrů a zjistili ucpanou kanalizaci. U situaci byl informován zástupce Města.

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

HORŠOVSKÝ TÝN