3. dubna 2007 - Jednotka SDH Horšovský Týn byla před půlnocí povolána k dopravní nehodě mezi obce Semošice a Křenovy. Jednalo se o čelní střet linkového autobusu a nákladního vozu Scania. Po příjezdu na místo nehody dostala jednotka z Horšovského Týna na starost zajištění autobusu. Hasiči poskytli předlékařskou pomoc řidiči autobusu, který byl pořezán na hlavě a v obličeji. Dále odpojili akumulátory a zamezili úniku ropných látek z autobusu. Na místě dále zasahovaly jednotky HZS Staňkov a Domažlice a jednotka SDH Holýšov.                                                                                                                       

 

14. dubna 2007 - Jednotka SDH Horšovský Týn byla povolána k likvidaci požáru hrabanky a nízkého porostu u obce Přívozec. Přístup hasičům komplikoval velice členitý terén. Haisiči požár lokalizovali po několika minutách a zlikvidovali po třech hodinách. Na místě dále zasahovaly jednotky SDH Blížejov a HZS Domažlice.                                     

 

20. dubna 2007 - Členové jednotky SDH Horšovský Týn se zúčastnili „Dne Integrovaného záchranného systému“. Celé dopoledne byli k dispozici všem, kteří měli zájem prohlédnout si techniku SDH Horšovský Týn a na závěr celé akce provedli společně s hasiči z HZS vyproštění osob z havarovaného vozidla a předvedli uhašení požáru.    

 

23. dubna 2007 - Jednotka SDH Horšovský Týn vyjížděla v podvečerních hodinách k požáru neobývaného kravína, který se nachází u obce Františkov. Po příjezdu hasičů na místo se ukázalo, že se jedná o požár podkroví u prázdného přístavku. Hasiči z H.Týna společně s hasiči z HZS Staňkov a SDH Blížejov požár lokalizovali po několika minutách a zlikvidovali po hodině.

                                                                                                                                                                                          

 

29. dubna 2007 - Jednotka SDH Horšovský Týn byla povolána k likvidaci požáru včelína a přilehlého porostu  u obce Křakov. Při příjezdu hasičů byl již celý včelín pohlcen plameny. Na místě dále hasiči HZS Staňkov, SDH Mířkov a SDH Bělá nad Radbuzou.

                                                                                                                                                                                          

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

HORŠOVSKÝ TÝN