1.ledna 2007 - Jednotka SDH Horšovský Týn byla požádána, aby zajistila plechovou reklamní tabuli, která se uvolnila na panelovém domě v Lidické ulici v Horšovském Týně.

                                  V odpoledních hodinách vyjížděla jednotka k odstranění dvou vzrostlých stromů, které padly přes silnici u obce Němčice.

 

9.ledna 2007 - Hasiči z Horšovského Týna byli povoláni k požáru v hale firmy Sigloch v průmyslové zóně v Horšovském Týně. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach (omylem zapnuta požární signalizace).

 

10.ledna 2007 - Jednotka z Horšovského Týna opět vyjížděla k signalizovanému požáru v hale firmy Sigloch v průmyslové zóně v Horšovském Týně. Opět se jednalo o planý poplach.

 

13.ledna 2007 - V 1.00 hodin vyjížděla jednotka k požáru půdního prostoru rodinného domu v Tolstého ulici v Horšovském Týně. Likvidace požáru byla provedena v dýchací technice pomocí vysokotlakého proudu. Včasným příjezdem jednotky z Horšovského Týna byly uchráněny velké materiální hodnoty.                                 

 

15.ledna 2007 - V dopoledních hodinách vyjížděla jednotka SDH Horšovský Týn k likvidaci požáru černé skládky komunálního odpadu v obci Jeníkovice. Požár byl zlikvidován během jedné hodiny. Na místo byla povolána Policie ČR a zástupci odboru Životního prostředí z Horšovského Týna.        

 

18.ledna 2007 - 19.ledna 2007 - Jednotka z Horšovského byla povolána k likvidaci následků vichřice. V odpoledních hodinách hasiči likvidovali vzrostlou borovici, která visela nad komunikací u obce Borovice.  Po krátkém oddechu čekala hasiče opravdu perná noc. Nejprve odstraňovali padlý strom u obce Horšov. Poté byla jednotka poslána na kontrolu drátů vysokého napětí mezi obce Semošice a Křenovy. Na místě hasiči nenalezli žádné závady a po návratu na základnu byli opět vysláni na likvidaci padlých stromů mezi obce Mezholezy a Buková. Na místě byly nalezeny dva menší stromy, které horšovskotýnští hasiči uklidili. Při cestě na základnu ještě odstranili z komunikace padlý dřevěný sloup telefonního vedení a byli povoláni k likvidaci padlého stromu do obce Meclov. Strom bránil průjezdu linkového autobusu. I tento strom hasiči pomocí motorové pily zlikvidovali. V nočních hodinách ještě jednotka z Horšovského Týna pomáhala nemohoucí paní v obci Dolní Metelsko, které vichřice rozbila okno. Hasiči okno provizorně opravili a zajistili proti opětovnému vypadnutí. V časných ranních hodinách ještě jednotka likvidovala padlé stromy mezi obcemi Miřkov a Vidice.

 

20.ledna 2007 - Před jednou hodinou ranní vyjela jednotka k požáru komínu do osady Lazce. Jednalo se o hoření sazí usazených v komínovém tělese. Hasiči srazili hořící saze pomocí suchého písku a před třetí hodinou ranní se vrátili zpět na základnu.

                                  Krátce po poledni byla jednotka povolána k likvidaci požáru kotelny u rodinného domu do Domažlické ulice ve Staňkově. Na místě již byla jednotka dobrovolných hasičů ze Staňkova a jednotka SDH z Holýšova. Společnými silami požár lokalizovali po pár minutách a zlikvidovali po necelých dvou hodinách.                  

                                  Odpoledne proběhla výroční valná hromada SDH Horšovský Týn. ZDE je umístěna zpráva starosty SDH. ZDE je uveřejněn plán práce na rok 2007 a ZDE naleznete fotografie z VVH.

 

21.ledna 2007 - V odpoledních hodinách byla jednotka z Horšovského Týna povolána k likvidaci stromu, který byl nebezpečně nakloněn na lávku přes řeku Radbuzu. Hasiči strom porazili.

                                  Dále byla jednotka povolána k obci Ostromeč, kde bylo nutno provést odstranění padlých stromů přes komunikaci. I tyto stromy hasiči z jednotky JPO II Horšovský Týn odstranili.

 

23.ledna 2007 - Krátce po jedenácté hodině večer byla jednotka JPO II SDH Horšovský Týn povolána na pomoc při likvidaci požáru kravína v obci Mířkov. Horšovskotýnští hasiči se na místo dostavili po deseti minutách, ale požár byl již rozšířen na celou střešní konstrukci kravína. Hasiči se ihned pustili do evakuace dobytka, který byl uvězněn v hořícím objektu. Jelikož východ byl zavalen, musela evakuace probíhat přes okno. Nakonec se podařilo z objektu zachránit 21 ovcí a 5 telat. Ostatní dobytek se  i přes veškeré úsilí zachránit bohužel nepodařilo. Jednotka z Horšovského Týna se vrátila na základnu zhruba po dvanácti hodinách zásahu. Více o této události se dozvíte na www.pozary.cz

 

30.ledna 2007 - Po šesté hodině ranní vyjížděla jednotka SDH Horšovský Týn do obce Osvračín, odkud byl hlášen požár sazí v komíně v rodinném domku. Po příjezdu jednotky již na místě zasahovala jednotka HZS Staňkov. Po domluvě s velitelem zásahu byli horšovskotýnští hasiči posláni zpět na základnu.   

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

HORŠOVSKÝ TÝN