2. července 2007 - Hasiči vyjížděli na pomoc při odčerpání zatopené kanalizace v ulici Gorkého v Horšovském Týně.

 

4. července 2007 - V odpoledních hodinách vyjížděla jednotka na likvidaci padlého stromu, který zneprůjezdnil komunikaci poblíž obce Borovice. Hasiči strom rozřezali pomocí motorové pily a odklidili strom z komunikace.

 

9. července 2007 - Dvě zraněné osoby si vyžádala srážka osobních automobilů Lada 1300 a Opel Vectra   u Horšovského Týna. V době příjezdu dobrovolných hasičů z Horšovského Týna byly zraněné osoby v péči ZZS. Hasiči zajistili místo nehody, odpojili u vozidel akumulátory, sorbentem zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a asistovali odtahové službě. Silnice v místě byla po dobu odstraňování následků nehody neprůjezdná. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Staňkov.

 

19. července 2007 -  Před pátou hodinou ranní vyjížděla jednotka SDH Horšovský Týn na pomoc při likvidaci následků dopravní nehody osobního a nákladního automobilu, která se stala v blízkosti obce Semošice. Na komunikaci se rozsypalo mláto, které převážel nákladní automobil. Hasiči nejdříve pomocí lopat a košťat komunikaci uklidili a poté umyli pomocí vysokotlakého proudu vody. Silnice v místě byla po dobu odstraňování následků nehody neprůjezdná. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Staňkov. Dopravní nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění.                                 

 

19. července 2007 - Ve večerních hodinách byla vyslána jednotka horšovskotýnských hasičů k požáru stohu mezi obcemi Podrážnice a Borovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár hnojiště. Hasiči požár zlikvidovali pomocí lafetové proudnice. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Staňkov.

 

27. - 29. července 2007 - Členové sboru prováděli asistenční hlídky při konání Anenské poutě.

 

28. července 2007 - K požáru pravého předního kola nákladního automobilu T – 815 u obce Semošice, směr Křenovy, vyjížděli dobrovolní hasiči z Horšovského Týna společně z hasiči z HZS Staňkov. Požár byl uhašen před příjezdem hasičů. Hasiči ochlazovali kolo a doprovodili nákladní automobil do obce Křenovy. Škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada na předním kole.

29. července 2007 - Hasiči z Horšovského Týna vyjížděli k likvidaci ropné skvrny do ulice Karla Čapka v Horšovském Týně. Ropnou látku hasiči zasypali sorbentem a místo uklidili.

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

HORŠOVSKÝ TÝN