Dětský den a zábava 2009

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

HORŠOVSKÝ TÝN

V sobotu 4. 7. 2009 uspořádali horšovskotýnští hasiči v místní hasičárně zábavné odpoledne pro děti a taneční zábavu s tombolou. V průběhu slunečného odpoledne mohly děti procházet jednotlivá stanoviště, na kterých je čekaly hasičské i nehasičské úkoly, např. hod míčkem na cíl, lovení rybiček, chůze na chůdách, stříkání ze džberovky, hasičský kuželník apod. Za splnění dostaly lístečky, které si pak mohly vyměnit za nejrůznější ceny a sladkosti. Největší úspěch u dětí však měla  lukostřelba, lezení po vodorovném laně a možnost svezení v zásahových vozech horšovskotýnských a také hostouňských hasičů, kteří přijeli podpořit své kolegy. Hasiči s dětmi ještě nakonec změřili své síly v přetahování lanem. Všichni přítomní mohli také v průběhu odpoledne vidět nejnovější video prezentace mladých hasičů, jednotky a sboru. Hasiči nezapomněli pro návštěvníky zajistit ani občerstvení, velkým lákadlem pro malé i velké bylo určitě grilované prase.

 

Do pozdních nočních hodin hráli k tanci a poslechu muzikanti ze Stavovanky, v jejich podání zazněly skladby nejrůznějších hudebních žánrů. Díky finanční a materiální podpoře sponzorů nechyběla ani tradiční tombola.

Doufáme, že se nejen dětem, ale i dospělým u hasičů líbilo, a že se v hasičárně sejdeme zase za rok a třeba i ve větším počtu.

Během taneční zábavy se na dobrovolném vstupném vybrala částka 2500,- Kč, která byla následně odeslána na účet rodiny tragicky zesnulého velitele hasičů do obce Vlčice, který přišel o život při likvidaci letošních povodní.

 

Touto cestou děkujeme za finanční a materiální podporu všem sponzorům, jejichž seznam byl zveřejněn také během akce.

Praktik - elektro drogerie, Rebeca - Lahodová, Mix - Halamová, Amaretto Tex - Mex, Myčka Úbl, Restaurace Na sídlišti, Niehoff - nábytek k.s., Peugeot - Šilhánek, Joko - Kopf, Pedro - Knížek, Paula - Nábytek, Firma Hrbáček, Kobra bar,  Městské kulturní zařízení Horšovský Týn, Pekárna - Novotný, ZKD Sušice, Top oil services,  Delta - Fronková, Černík + Zahrádka, Josef Šíma, Lion Grafic, Kadeřnictví Šmídová, Salón Hanka, Bouda - stavební spoření, Autocentrum Šmucler, Cukrárna Zdvihalová Kladruby, Semošická hospoda Dietz, Kadeřnictví Iva Kheková, Arcom Horšovský Týn, Autobusová doprava František Ludvík